Rekuperacja w domu

Rekuperacja w domu

Prawidłowa wentylacja, czyli wymiana zużytego powietrza na świeże jest procesem, który powinien zachodzić w każdym budynku. Brak dostępu do odpowiedniej ilości tlenu może skutkować wieloma negatywnymi efektami, zarówno dla zdrowia człowieka, jak i stanu pomieszczeń. Jeden z systemów wentylacyjnych, które da się zastosować w domu, to rekuperacja. Nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia skuteczną wymianę powietrza bez strat energii, nawet gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Takie energooszczędne rozwiązanie jest również bardzo ekonomiczne, gdyż dzięki rekuperacji zamontowanej w domu można zaoszczędzić na wydatkach związanych z ogrzewaniem.

Rekuperacja w starym domu

Chociaż montaż rekuperacji kojarzy się raczej z nowymi nieruchomościami, to również w starym budynku da się zainstalować ten rodzaj wentylacji. Najlepszym momentem na zamontowanie takiego nowoczesnego systemu wentylacyjnego w zamieszkanym domu jest generalny remont. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć dodatkowego kucia ścian oraz związanego z tym bałaganu. Rodzaj rekuperacji trzeba odpowiednio dobrać do rodzaju nieruchomości – w starym budynku dobrze mogą sprawdzić się urządzenia takie jak sufitowe rekuperatory powietrza. Do popularnych rozwiązań należy też montaż całej instalacji na poddaszu lub strychu.

Profesjonalny montaż i serwis rekuperacji

Zespół Ventofix składa się z wykwalifikowanych oraz doświadczonych specjalistów. Jesteśmy w stanie wykonać montaż rekuperacji zarówno w starym, jak i nowym domu. Zajmujemy się też profesjonalnym serwisem systemów wentylacyjnych. Korzystanie z naszych usług to gwarancja szybkiej realizacji zleceń, jak również kompleksowej obsługi. Zapewniamy Klientom indywidualne podejście, fachowe doradztwo, a także szeroki wybór urządzeń od sprawdzonych producentów do wyboru. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, a w przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.