Rekuperacja ścienna

Rekuperacja ścienna

Czym różni się rekuperacja ścienna od innych rodzajów, np. dachowej czy kanałowej? Przede wszystkim sposobem montażu, ale też umiejscowieniem wymienników ciepła w systemie wentylacyjnym. Wszystkie te czynniki sprawiają, że rekuperacja ścienna znajduje także nieco inne zastosowanie. Skontaktuj się z Ventofix, aby omówić dobór urządzeń, uzgodnić termin montażu albo skorzystać z serwisu.

Czyste powietrze w domu przy oszczędności energii cieplnej

W rekuperacji ściennej wymiennik ciepła zainstalowany jest bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku. Jednostka kontroluje kierunek przepływu powietrza nawiewanego oraz wywiewanego. Taki rodzaj rekuperacji instaluje się między innymi w budynkach, które nie mają wystarczającej ilości miejsca na dachu albo strychu, by tam zamontować jednostkę dachową. Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? Zapraszamy do kontaktu z Ventofix — doradzimy, jaki rodzaj rekuperacji przyniesie najwięcej korzyści, następnie przeprowadzimy prace montażowe oraz pozostaniemy do Twojej dyspozycji w ramach serwisu powykonawczego.

Dlaczego warto zdecydować się na rekuperację ścienną?

Nowoczesne okna, drzwi i bramy garażowe charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością. Ma to swoje plusy, bo w końcu nie tracimy tak dużo ciepła. Jednak jest też jeden minus — powietrze w pomieszczeniach zużywa się i znacznie wolniej ulega odświeżeniu. Zimą wietrzenie pokoi nie jest ani komfortowe, ani korzystne z punktu widzenia późniejszych rachunków za ogrzewanie. Warto zatem postawić na złoty środek. Skuteczna, nowoczesna rekuperacja (na przykład ścienna) gwarantuje:

  • skuteczny odzysk ciepła — raz wytworzone ciepło może służyć do kilkukrotnego ogrzania powietrza w domu,
  • oszczędność energii — nie musimy ponownie ogrzewać powietrza i wykorzystywać energii,
  • lepszą jakość powietrza — rekuperacja pozwala oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, związków chemicznych, wilgoci, nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych drobnoustrojów, dzięki czemu nawet przy zamkniętych oknach w pomieszczeniach panują komfortowe warunki,
  • oszczędność miejsca — pod tym względem rekuperacja ścienna nie ma sobie równych,
  • kontrolę wilgotności powietrza — nadmiar wilgoci w powietrzu może powodować rozwój pleśni i grzybów, natomiast przesadnie wysuszone powietrze jest niekorzystne dla zdrowia oraz samopoczucia.

Zapraszamy do kontaktu z Ventofix — wyposażymy Twój dom w nowoczesną rekuperację ścienną idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.