Klimatyzacja precyzyjna Kraków

Klimatyzacja precyzyjna: Kraków

Wszędzie tam, gdzie warunki związane z temperaturą oraz wilgotnością powietrza decydują o jakości czy nawet żywotności przechowywanych towarów, stosuje się klimatyzację precyzyjną przystosowaną do pracy bez przerwy przez cały rok. Na terenie Twojej firmy w Krakowie znajduje się serwerownia albo laboratorium chemiczne? Skontaktuj się z Ventofix — dobierzemy najlepsze urządzenia, przy pomocy których zaprojektujemy i wykonamy instalację klimatyzacji precyzyjnej.

Gdzie klimatyzacja precyzyjna znajduje zastosowanie?

Ponieważ klimatyzacja precyzyjna reguluje temperaturę z dokładnością co do jednego stopnia, ale też warunki mikroklimatyczne, takie jak wilgotność i czystość powietrza, znajduje zastosowanie w wyjątkowo wymagających środowiskach:

  • w serwerowniach — czuła elektronika wymaga ściśle określonych warunków, dzięki którym urządzenia pracują prawidłowo. Temperatura w takim pomieszczeniu powinna mieścić się w zakresie od 18 do 22 stopni, a zbyt niskie czy zbyt wysokie wartości mogą doprowadzić do awarii. Nadmierna wilgoć natomiast prowadzi do kondensacji pary wodnej na sprzęcie elektrycznym, a brak jakiejkolwiek wilgoci w powietrzu zwiększa elektrostatykę, która również stanowi zagrożenie;
  • w pomieszczeniach z urządzeniami telekomunikacyjnymi, komputerami i innym czułym sprzętem,
  • w laboratoriach chemicznych czy medycznych, gdzie kluczowe dla jakości próbek są warunki mikroklimatyczne,
  • w zakładach produkcyjnych branży spożywczej i mleczarskiej,
  • w skarbnicach bankowych,
  • w obiektach wojskowych, gdzie przechowywany jest specjalistyczny sprzęt.

Jak dobrać klimatyzację precyzyjną do obiektu?

Urządzenia wykorzystywane do projektowania klimatyzacji precyzyjnej regulują temperaturę i wilgotność, ale też oczyszczają powietrze. Kluczowe jest to, aby odpowiednio dobrać sprzęt do wymagań wynikających z charakteru przechowywanych towarów. Tworząc taką instalację na potrzeby Klientów z Krakowa, bierzemy pod uwagę warunki, jakie panują w pomieszczeniu, ilość ciepła generowanego przez pracujące maszyny, jak również wilgoć przedostającą się do pomieszczenia. Skontaktuj się z Ventofix, by zlecić nam wykonanie albo serwis klimatyzacji precyzyjnej.