Wiedza

Jakie dofinansowania na montaż klimatyzacji można uzyskać dzięki nowym zasadom rozliczeniowym PV?

Alternatywne źródła energii to fenomen, który dzisiaj wykorzystuje się do pozyskiwania prądu. Służą do tego specjalistyczne systemy, w tym między innymi panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika wykorzystuje energię słoneczną i zamienia ją w energię elektryczną. W taki sposób mogą być zasilane różne urządzenia domowe, co jednocześnie obniża koszty za prąd.

Nowe zasady rozliczania systemów fotowoltaicznych, czyli tak zwany net-billing, umożliwiają pozyskanie dofinansowań na montaż klimatyzacji. Z jakich programów będziesz mógł skorzystać w 2023 roku?


Net-billing a dopłaty do klimatyzacji


Net-billing polega na sprzedawaniu do sieci mocy wyprodukowanej ze słońca, a następnie zakupienie jej po cenie rynkowej. Taki system obowiązuje od kwietnia zeszłego roku i jest warunkiem uzyskania dofinansowania od państwa na zakup, a także montaż klimatyzacji.

Klimatyzacja jest dzisiaj montowana nie tylko w nowych, ale też starszych budynkach mieszkalnych, usługowych, w firmach, biurach oraz zakładach pracy. To urządzenie, które służy do chłodzenia pomieszczeń dzięki oddawaniu ciepła do otoczenia i cyrkulacji chłodnego powietrza wewnątrz.

Jeśli masz w domu zamontowane panele fotowoltaiczne i planujesz zakup klimatyzacji, możesz skorzystać z programów rządowych umożliwiających uzyskanie dofinansowania na jej montaż.


Zakup klimatyzacji z programem “Mój Prąd 5.0” i nie tylko


Dofinansowanie na zakup klimatyzacji z programem “Mój Prąd 5.0” mogą uzyskać osoby, które mają już zamontowaną fotowoltaikę i przeszli na system rozliczeniowy net-billing. Program przewiduje możliwość zakupu urządzeń chłodniczych działających na zasadzie powietrznej pompy ciepła z funkcją grzania. Wysokość dotacji jest zależna od wysokości Twoich dochodów. O taką dopłatę możesz również się starać, jeśli posiadasz panele, a montaż chcesz przeprowadzić wraz z instalacją systemu klimatyzacji.

Poza programem “Mój Prąd 5.0” warto rozważyć skorzystanie z innych dofinansowań, czyli:

“Czyste powietrze” – dotacja na zakup oraz montaż klimatyzatora w postaci pompy ciepła powietrze-powietrze razem z całym osprzętem, przeznaczona dla osób fizycznych (właścicieli domów modernizowanych);
 
“Moje ciepło” – dopłata do zakupu i montażu pompy ciepła powietrze-powietrze w systemie centralnym budynku, przeznaczona dla osób fizycznych (właścicieli nowo budowanych nieruchomości);

“Stop smog” – program obejmujący zakup, a także montaż pompy ciepła, który jest dedykowany osobom fizycznym ubogim energetycznie;

“Ciepłe mieszkanie” – dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła powietrze-powietrze razem z całym osprzętem, przeznaczony dla właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych.

Skorzystaj z dopłaty na klimatyzację i ciesz się lepszym komfortem życia


Dofinansowania rządowe w 2023 roku są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zakupić urządzenia chłodnicze, czyli klimatyzację. Wysokość każdej dopłaty jest uwarunkowana różnymi czynnikami, ale głównie wyznacznikiem otrzymania takiej dotacji jest wysokość dochodów.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem klimatyzatora wraz z precyzyjnym montażem, i mieszkasz w okolicy Tarnowa bądź Krakowa, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci szczegółowych informacji związanych z naszymi usługami.

 

wstecz